Zadania » Różne zadania

Było 200 oczu. Kilka istot miało po dwoje oczu. O siedem więcej ma ich dwie pary. a po 6 oczy trzy istoty. To połowa grupy. Pozostała reszta ma po jednym oku. Ile było istot?
Zobacz rozwiązanie ↓
Trapez równoramienny o podstawie 6 cm i ramionach 5 cm obracamy wokół jednego z ramion> Otrzymana w ten sposób bryłe dzielimy na dwa stożki. Podaj dlugość promienia podstawy i długośc tworzącej każdego z tych stożków
Zobacz rozwiązanie ↓
Akwarium ma kształt prostopadłościanu o podstawie 65 cm na 40 cm i wys 60 cm.
a)ile metrów kwadratowych szkła zużyto na wykonanie tego akwarium
b)ile papieru należałoby zużyć na wykonanie modelu tego akwarium w skali 1;5 jaka byłaby objetość tego modelu
Zobacz rozwiązanie ↓
Suma długości wszystkich krawędzi prostopadłościanu jest równa 60 dm. Krawędzie podstawy są równe odpowiednio 30 cm i 4 dm. Ile wynosi krawędź boczna?
Zobacz rozwiązanie ↓
W 1980 roku wyprodukowano w Polsce 19,5 mln stali co stanowiło 2,7 % produkcji swiatowej. W roku 1996 produkcja stali w Polsce była równa 10.4 mln ton co stanowiło 18 % produkcji. W którym roku i o ile produkcja stali na swiecie była wyzsza?
Zobacz rozwiązanie ↓
Zad. 1
Chleb w opakowaniu kosztuje 1,20zł, chleb jest o 1zł droższy od opakowania. Ile kosztuje chleb, a ile opakowanie?
Zad. 2
W kasie muzeum sprzedano 2 normalne i 3 ulgowe bilety wstępu za kwotę 18zł. Jaka była cena biletu ulgowego, jeśli był on 3 razy tańszy od normalnego?
Zobacz rozwiązanie ↓
Podaj przykład wyrażenia algebraicznego, które dla a=0 i b=1
ma wartość 2, a dla a=1 i b=0 ma wartość 5.
Zobacz rozwiązanie ↓
ZNAJDŹ A υ B, A п B, A/B, B/A GDY
a) A={1,2,3,4,5,6} B= {3,5,7,9,11}
b) A={2,4,6,8,10} B={× € R i ×> 5}
c) A=< -3;4) B= (0,7)
d) A= { × € R i × > 1} B= { × € N i × € <0;10>}
W PODPUNKTACH c I d ZAZNACZ ZBIORY NA OSI LIZBOWEJ.
Zobacz rozwiązanie ↓
Prostokątna rama o stałej szerokości ma obwód zewnętrzny 26 m i obwód wewnętrzny 18 m. Stosunek dł. boków zwenętrznego prostokąta jest równy 2:1. Znajdź szerokość ramy i jej wymiary zewnętrzne.
Zobacz rozwiązanie ↓
Z każdego z poniższych wzorów wyznacz k.
d) d=k÷k-1
e) e=k-1÷k+1
f) f=k+1÷k+a
g) g=2-1÷k
i) i=a÷2+2÷k
Zobacz rozwiązanie ↓
Masz 12 monet jedna z nich jest fałszywa(jest lżejsza lub cięższa). Na wadze szalkowej masz tylko 3 ważenia. Podaj która to moneta i dlaczego?
Zobacz rozwiązanie ↓
A) 2x – 7 - [3 - 2x - 2(1-2x)] = x - 1] – 11
b) 10 – [2(1-x) - 3(2x + 5)] = 2(x + 5)+1
c) 8 - 3x - 2[4 - (x + 5)] = 3(x + 1) - 1
d 1 - 2x - 3[2x-(-5+x)] = x + 4
Zobacz rozwiązanie ↓
Siedziały wróble na strachu na wróble. Początkowo na lewym ramieniu siedziało dwa razy więcej wróbli niż na prawym. Potem cztery wróble przeniosły się z lewego ramienia na prawe i wówczas po obu stronach było tyle samo wróbli. Ile wróbli siedzialo na strachu na wróble?
Zobacz rozwiązanie ↓
Oto 3 zadania
zad. 1 W trzech klasach piątych jest 75 uczniów. W klasie 6b jest o 4 uczniów więcej niż w klasie 6a, a w 6c o 2 mniej niż w 6 b. ilu uczniów jest w każdej klasie.
zad. 2
W pewnej klasie szóstej uczy sie 27 uczniów, przy czym chłopców jest o trzech więcej niż dziewcząt. Ile dziewczat i ilu chłopców jest w tej klasie.
zad. 3
Spośród 42 widokówek Gosi 16 jest znad morza, pewna ilość z gór, a o 12 mniej niż z gór znad jeziora.
Ile widokówek w kolekcji Gosi przedstawia jeziora.
Proszę o 3 zadania żeby zrobić.
;)
Zobacz rozwiązanie ↓
Odległość między Górkami Dolnymi a Dołkami Górnymi wynosi 20 km. W tych miejscowościach mieszkają dwaj przyjaciele, jeden w Górkach Dolnych a drugi w Dołkach Górnych. Dwaj przyjaciele wychodzą na spotkanie ze sobą w tej samej chwili. Obaj idą z prędkością 5km/h. Na czapce jednego z piechurów siedzi mucha. W chwili gdy on rusza mucha także startuje i leci do drugiego z prędkością 13km/h. Dolatuje, zawraca i leci do pierwszego po czym zawraca i leci do drugiego. Mucha lata w te i z powrotem tak długo aż przyjaciele się spotkają, po czym siada na czapce jednego z nich i odpoczywa. Jaką drogę pokona mucha?
Zobacz rozwiązanie ↓
Pani Anna ważyła o 3kg mniej niż pani Zofia. Po kuracji odchudzającej pani Anna waży o 15% mniej, a pani Zofia o 15 kg mniej i obie ważątyle samo. Ile kilogramów ważyła każda z tych pań przed kuracją odchudzającą?
Zobacz rozwiązanie ↓
Kulę opisano na walcu. Znajdź stosunek objętości walca do pozostałej części kuli, wiedząc, że przekrój osiowy walca jest kwadratem.
Zobacz rozwiązanie ↓
Dwa prostokątne ogródki działkowe mają równe pola. Szerokośc pierwszego ogródka jest równa 12m a drugiego 15m. Ile trzeba kupić metrów bieżących siatki na ogrodzenie każdego ogródka jeżeli długość pierwszego ogródka jest o 5m większa od długości drugiego?
Zobacz rozwiązanie ↓
Zad. 1 W stawie pana Ludwika pływają grube ryby, a także płotki i leszcze. Grube ryby stanowią 5% wszystkich ryb, a płotki-80% pozostałych. Leszczy w tym stawie jest 38. Ile grubych ryb pływa w tym stawie?
Zobacz rozwiązanie ↓
Krysia za 0,23 kg herbatników zapłaciła 3,49 zł. Potem dokupiła jeszcze 0,65 kg tych herbatników. Oszacuj, czy razem za herbatniki zapłaciła więcej czy mnie niż 14 zł.
Zobacz rozwiązanie ↓
Samochód cięzarowy przywiózł na budowe zapas piasku wykonując 12 kursów inny samochód o ładowności o 2 tony wiekszej przewiózł taki sam zapas piasku wykonując o 3 jursy mniej jaka ładowność ma każdy z tych samochodów
Zobacz rozwiązanie ↓
Cenę pewnego towaru obniżono dwukrotnie, najpierw o 20%, a nastepnie o 30% nowej ceny. Ostateczna cena tego towaru wynosi 67,20zl.
a) Ile kosztowal ten towar po pierwszej obniżce?
b) Ile kosztował ten towar na początku?
Zobacz rozwiązanie ↓
W styczniu nowa strone internetowa odwiedzilo x osob. w kazdym kolejnym miesiacu liczba osob odwiedzajacych te strone sie podwajala ile osob odwiedzilo te strone w czrwcu?
Zobacz rozwiązanie ↓
Uczniowie przygotowali na loterię 120 losów, w tym tylko 15 wygrywających. Ile powinni dołozyć losów wygrywających,żeby co 4 los wygrywał?
Zobacz rozwiązanie ↓